סנסי-טבע קוסמטיקה טבעיתסנסי-טבע מומחי קוסמטיקה טבעית
ברירת-מחדל  |  English  |  Russian  |  

עגלת קניות מוצרים ב: סל הקניות שלך

האתר מאובטח


 

אומגה 3 מצמח המרווה

דף הבית >> מאמרים >> אומגה 3 מצמח המרווה

תזונתם של מרבית האנשים בעולם אינה מבוססת או מורכבת ממרב הרכיבים התזונתיים החיוניים לתפקודו האופטימאלי של האדם. לפיכך, עלתה מודעות הציבור לצריכתם של תוספי המזון השונים אשר יספקו ויאזנו את החוסרים הקיימים. צריכת חומצות שומן מסוג אומגה 3 הפכה בשנים האחרונות לתופעה נפוצה ומוכרת שתועלותיה הבריאותיות רבות ומגוונות. בד בבד, מודעות הציבור להשפעות מעשיהם על הסביבה עלתה גם היא וצריכת תוספי מזון שמקורם מן הצומח ולא מן החי, כדוגמת אומגה 3 מצמח המרווה, תפסו מקום נכבד בתפיסה אקולוגית זו.

לק מחזק ציפורניים

לק מחזק ציפורניים

ג'ל / רול און ציטרונלה-עופ תוש

ג'ל / רול און ציטרונלה-עופ תוש

קלנדולה קרם פנים לילדים

קלנדולה קרם פנים לילדים

סבון פנים טיפולי-ללא S.L.S

מהי חומצת השומן אומגה 3 ומה ההבדל בין מקורות הפקתה?

חומצות שומן אומגה 3 נחשבות כחומצות אשר תורמות להפחתתם של תהליכים דלקתיים בגוף, תורמות לחילוף חומרים אפקטיבי ולמניעת מחלות שונות כדוגמת מחלות לב, מחלות כלי דם, דלקות פרקים, מחלות אוטואימוניות, מחלות כליה, סרטן, סוכרת והפרעות שונות כדוגמת דיכאון, שכחה והפרעות קשב וריכוז. כמו כן, צרכנים רבים של קוסמטיקה טבעית מעידים על השימוש באומגה 3 כמסייעת לגמישותו של עור הפנים והחלקתו. זאת ועוד, אומגה 3 מתאימה להגדרתה של קוסמטיקה אורגנית ותשמש היטב את הדוגלים בתפיסה האקולוגית של שילוב בין הטבע לבריאות.
באופן כללי, ניתן לומר, שחומצות השומן הקרויות אומגה 3 נחלקות לשני סוגי חומצות עיקריים:

  • חומצות קצרות הקרויות ALA‬ (חומצות שומן אלפא לינואלית), אותן ניתן למצוא בשמנים צמחיים כדוגמת שמן פשתן, אגוזי מלך, קנולה וכמובן בצמח המרווה. חוקרים מצאו כי מחצית הכמות של שמן מרווה מכיל אומגה 3.
  • חומצות ארוכות הקרויות DHA ו – EPA אותן ניתן למצוא בדגים מן הים הצפוני כדוגמת סול, סלמון, בקלה, סרדינים, הליבוט, מקרל וטונה.

שני סוגי חומצות אלו מסייעים לשמירה ולבריאות על מערכות הגוף השונות והן פועלות לשם כך, בהרמוניה. החומצות הקצרות, ה -ALA , מהוות רכיב חיוני והכרחי בתזונתו של כל אדם ואדם ולא בכדי: חומצות אלו הן, למעשה, המקור העיקרי ואף היחידי להיווצרותן ותפקודן של שתי חומצות השומן האחרות, דהיינו, החומצות הארוכות שמקורן בבסיס הדגי. חומצות השומן הקצרות ממירות עצמן לחומצות השומן הארוכות ויתרה מזאת, הן מהוות איזון המאפשר לחומצות השומן הארוכות לתפקד טוב יותר.

יתרונותיה של אומגה 3 מצמח המרווה

אומגה 3 מצמח המרווה, מעבר להיותה תוסף תזונה החיוני לאורח חיים בריא, מהווה פתרון אידיאלי לאלו המבקשים לשמור על הסביבה וכדור הארץ. אומגה 3 המופקת ממקור צמחי אינה פוגעת במאזן האקולוגי, אינה כרוכה בזיהום הסביבה ואינה פוגעת בבעלי החיים והדגה בפרט. ממש כמו קוסמטיקה אורגנית ותזונה המבוססת על מאכלים אורגאניים, כך גם אומגה 3 מצמח המרווה, מופקת ממשאבי הטבע בלבד, ללא תוספת כימיקלים וחומרי הדברה שונים. שמן מרווה, בניגוד לדגי הים המהווים מקור לאומגה 3, נקי מחדירת זיהומי הסביבה, מחומרים רעילים, ממתכות וכספית.

לייבסיטי - בניית אתרים